نسخه چاپي ارسال به دوست


معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:کارکردن در حوزه مهارت آموزی عبادت و افتخاری بزرگ است

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا، با اشاره به نقش سازنده  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ایجاد و اشتغال پایدار، افزود: ما باید افتخار کنیم در چنین سازمان سازنده ای کار می کنیم. این مجموعه مهم ترین سازمان مهارتی کشور است که قطعاً می تواند گره گشای مشکل بیکاری جوانان باشد و کشور را از این معضل نجات دهد.

وی بیان داشت: مشکلات و سختی ها همیشه وجود دارد، مهم این می باشد که ما در مسیر خوبی که قرار گرفته ایم به درستی خدمت کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تمامی همکاران مجموعه آموزش فنی و حرفه ای کشور نقش سازنده ای در حوزه مهارتی کشور دارند؛ ولیکن کار اصلی سازمان از سال ۱۴۰۱ آغاز می شود و باید تمام تلاش خود را برای ارتقای مهارت کشور و ایجاد اشتغال انجام دهیم.

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تقدیر از پیگیری های جدی موضوعات سازمان به خصوص حقوق کارکنان آموزش فنی و حرفه ای توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خاطرنشان ساخت: در گذشته درآمدهای سازمان عمومی بود و با تلاش ها بسیار درآمدهای سازمان اختصاصی شد. این اقدام بسیار ارزشمند و بزرگی در کمک به دغدغه اقتصادی همکاران بوده است.

وی بیان داشت: ما به وجود همکاران سازمان افتخار می کنیم و با یاری همکاران و سرمایه های انسانی سازمان آینده ای را خواهیم ساخت تا برازنده ی هر ایرانی باشد.

حسینی نیا، در پایان سخنان خود خواستار یاری همکاران کوشای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در رسیدن به اهداف عالیه سازمان و ارائه آموزش های نوین متناسب با نیاز بازار در حال و آینده شد و اذعان داشت: افتخار می کنم در کنار شما و خدمتگزار شما هستم و با همکاری شما می توانیم به توسعه مهارت آموزی و اشتغال کشور کمک کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع، در ادامه با ارائه گزارش عملکرد برنامه، بودجه و نوسازی، بیان داشت: در استقرار نظام مديريت بهره وري بر اساس رویکرد مسئله محور بر اساس برنامه ششم توسعه؛ تشکیل جلسات توجیهی و کارگروه های تخصصی متولیان بهره وری استانی و ستادی و تعیین سیاستگذاری ها بر اساس دستورالعمل بهره ‏وری، شناسایی مسائل اصلی سازمان در پایین بودن بهره وری در کل زنجیره ارزش، برش استانی برنامه های ارتقاء بهره وری سال  1400 تهیه و ابلاغ به استان ها جهت اجرا و ... از اقدامات انجام شده می باشد.

امیر میمنت آبادی، اختصاصی نمودن درآمدهای سازمان، افزايش تعرفه درآمدهاي سازمان و شناسايي درآمدهاي جديد، پیگیری و تصویب قانون کمک اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، پيگيري وصول درآمدهاي سازمان از ساير دستگاه هاي اجرايي طرف قرارداد،تفاهم نامه و ... را اقدامات مهم مجموعه در محور توسعه و ارتقاء بهره وري منابع مالي سازمان و تنوع بخشی منابع مالی سازمان خواند.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه معاون توسعه مدیریت و منابع، با ارائه گزارش فعالیت های حوزه امور مالی، و ذی حسابی، منابع انسانی و پشتیبانی، امور عمرانی؛ ایجاد مراکز مهارت آموزی جوار کارگاهی و بین کارگاهی، اعزام مربيان به دوره هاي تجربه اندوزي در بنگاه هاي اقتصادي، توسعه مشاغل مهارت محور کم سرمایه زودبازده، رونق بخشی به فعالیت های آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد، طراحی و استقرار مدل  جدید  استاندارد نویسی بر اساس استانداردهای شایستگی و ارزشیابی مشاغل و حرف، اجرای فاز 1 پروژه پلت فرم مهارت آموزی سازمان را از برنامه های آتی سازمان برشمرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع در پایان ضمن تقدیر از همکاران مجموعه در اجرای موفق محورها و شاخص های فعالیت حوزه، یکپارچه سازی وب سایت اطلاع رسانی سازمان، حضور مؤثر کیفی و پررنگ در مسابقات بین المللی مهارت، بررسی و تصویب طرح رتبه بندی مربیان در مجلس شورای اسلامی، تلاش در راستای بهبود وضع معیشتی کارکنان و مربیان سازمان با پیگیری موضوع افزایش درصد فوق‌العاده ویژه در احکام کارگزینی موضوع بند دهم ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری و غیره را از دیگر برنامه های این مجموعه عنوان کرد.

شایان ذکر است، کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این نشست صمیمانه به بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.

 


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٤ اسفند ١٤٠٠ | ساعت درج خبر : ١٣:١٦ | تعداد نمایش خبر : 971
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: