نسخه چاپي ارسال به دوست


مهارت‌آموزان فنی‌ وحرفه‌ای مشکل بیکاری نخواهند داشت

رئیس حراست سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، با بیان اینکه مهارت‌آموزان مشکل بیکاری نخواهند داشت گفت: تعداد افراد بیکاری که آموزش فنی و حرفه‌ای دیده‌اند، بسیار کم است.

به گزارش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ محمدجواد جامه بزرگی، صبح دوشنبه در جلسه شورای اداری آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر، در بحث مهارت آموزی عملکرد خوبی داشته است.

 وی اضافه کرد: ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال در استان بوشهر وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی مسنجم مهارتی و برگزاری دوره‌های آموزشی متناسب با نیاز هر منطقه زمینه اشتغال جوانان این استان را محیا کرد.

جامه بزرگی، با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای در توسعه و تثبیت اشتغال کشور پیشتاز است، افزود: نقش این سازمان در ایجاد و ارتقای سطح اشتغال بی بدیل است که با قول مساعد و با تعامل و همکاری مسئولان دولت و مجلس، امید است گام‌های مؤثری در راستای تقویت مهارت آموزی و کاهش نرخ بیکاری برداشته شود.

 وی با اهتمام بر اینکه آموزش رکن مهمی در ایجاد تخصص لازم برای نیروهای بومی است، اظهار داشت: اجرای مهارت‌های نوین و به روز، با توجه به نیازسنجی استان‌ها در این سازمان، هدف‌گذاری شده و این مهم با جدیت پیگیری می‌شود.

جامه بزرگی، با تأکید بر اینکه برای اشتغال نیازمند آموزش‌های فنی و حرفه‌ای هستیم، اضافه کرد: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم، مقرر شده که در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تحول انقلابی و جهادگونه ایجاد شود که این تحول گرایی بر مبنایی ارتقای آموزش و مهارت بر اساس کیفیت است.

 رئیس حراست سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، با بیان اینکه به مدرک کاغذی بیشتر از مدرک مهارتی و حرفه‌ای اهمیت داده می‌شود، اظهار کرد: آموزش‌ها در جامعه باید به سمت مهارت‌محوری بروند تا ما بتوانیم تحول جدی در رونق تولید داشته باشیم و افراد کار آزموده استانداردهای تولیدی را ارتقا می‌دهند.

 توسعه اشتغال و کارآفرینی با مهارت‌افزایی

 مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، نیز با اشاره به ظرفیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در این استان گفت: اهتمام به مهارت‌آموزی و توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای بهترین راهکار برای توسعه این استان است که از این طریق می‌توان نقش بسزایی در کمک به حوزه‌های مختلف ازجمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایفا کرد.

 عبدالمجید دراهکی، مهارت آموزی را یکی از مهمترین مؤلفه‌های کشورهای در حال توسعه و پیشرفت دانست و ادامه داد: در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته مهارت‌های فنی و حرفه‌ای از آغاز تحصیلات ابتدایی تا پایان مقاطع دانشگاهی در کنار آموزش علمی و نظری استقرار دارد و زمینه‌ساز توسعه همه‌جانبه کشور شده و باید این رویه در کشور ما نیز اجرایی شود.

 وی ارتقای آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر را زمینه‌ساز توسعه اشتغال و کارآفرینی دانست و اظهار کرد: اثربخشی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای کلید کارآفرینی و عامل اصلی حل مشکل بیکاری در جامعه است.

 دراهکی، با اشاره به توانمندی بالای مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، در راستای آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: با وجود کارگاه‌های آموزشی مجهز در سطح استان و همچنین وجود مربیان مجرب، مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آمادگی دارند تا با آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به جوانان جویای کار نیروهای ماهری را تربیت و به بازار کار معرفی کنند.

 مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را تسهیل‌کننده امر اشتغال دانست و بیان کرد: این مهارت‌ها به طور مستقیم در اشتغال و اقتصاد و بازار کار نقش مهمی دارند که مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای تمامی تلاش خود را جهت ترویج آموزش‌های مهارتی در بین اقشار مختلف جامعه به کار گرفته است.


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٩ فروردين ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ٠٩:٢٣ | تعداد نمایش خبر : 185
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: