نسخه چاپي ارسال به دوست


برگزاری نشست بررسی اجرای تفاهم‌نامه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای وبنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان

 نشست بررسی اجرای تفاهم‌نامه همکاری اداره کل آموزش فنی وحرفه ای و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان با هدف آموزش مهارت به جامعه ایثارگری جهت ورود به بازار کار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان  خوزستان؛ عبدالنبی سواعدی، مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان خوزستان، در نشست با عبدالرضا فرجیان، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان، مفاد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با موضوع توانمندسازی و آموزش مهارت‌های فنی‌ و حرفه‌ای ایثارگران از طریق پذیرش ایثارگران در مراکز آموزشی آزاد و دولتی سازمان آموزش فنی و ‌حرفه‌ای با رویکرد ایجاد اشتغال برای جامعه هدف مذکور را مورد بررسی قرار دادند.

سواعدی، دراین نشست با اشاره به مفاد تفاهم نامه اظهارکرد: غایت و هدف توانمندسازی و آموزش مهارت‌های فنی و حرفه ای ایثارگران کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار و مولد متناسب با نیاز بازار کار است.

وی افزود: نیازاست فرصت‌های شغلی مهارت محور کم سرمایه بر برای گروه‌های هدف احصاء تا براساس نیازسنجی ومشاوره شغلی برای کسب مهارت هدایت شوند.

 سواعدی ادامه داد: آموزش نیروی انسانی متخصص ماهر و کارآفرین متناسب با نیاز بازار کار همچنین ارتقای توانمندی و افزایش سطح مهارت افراد تحت پوشش بنیاد شهید وامورایثارگران براساس سفارش محوری دردوبخش دولتی وغیردولتی برنامه ریزی واجرا خواهد شد.  

عبدالرضا فرجیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان گفت: با مروری بر اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه، مسیری را که می‌شود در استان برای رفع مشکل اشتغال ایثارگران و مشکلاتی را که جامعه ایثارگری با آن درگیر هستند، مورد بررسی قرار داده تا بتوانیم گامی در راستای کم کردن و یا ریشه‌کنی کامل این معضل بیکاری جامعه ایثارگری برداریم.

 

فرجیان بیان کرد: در استان خوزستان نیاز به یک هم‌افزایی و همفکری در همه حوزه‌ها وجود دارد تا بتوان در سایه آن، خدمتی شایسته به جامعه ایثارگری ارائه دهیم، شاید بتوان گفت که بیش‌ از ده‌ هزار نفر بیکار در جامعه ایثارگری داریم که برای رفع مشکلات آنها، به هر ماده و آیین‌نامه و قانون متوسل می‌شویم و امروز هم در این جلسه امیدواریم با بهره‌مندی از آیین‌نامه‌ها و قوانین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و عمل بر اساس مفاد تفاهم‌نامه قید شده، گامی در راه‌ حل این مسئله و مسیر برداریم که این موضوع همکاری و مشارکت همه جانبه دو طرف قرارداد را می‌طلبد.


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٤ بهمن ١٤٠٠ | ساعت درج خبر : ١٠:٣٣ | تعداد نمایش خبر : 660
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: